HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 19 TEMMUZ 2024, CUMA

Mevlid Kandili’niz mübarek olsun

Mevlid Kandili münasebeti ile yazılı bir basın açıklaması yayınlayan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, "Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin 1449. Yıl dönümünde idrak edeceğimiz mübarek gecemiz hayırlı olsun" dedi 
28.10.2020 00:00
Mevlid Kandili’niz mübarek olsun
Mevlid Kandili’niz mübarek olsun
Mevlid Kandili münasebeti ile yazılı bir basın açıklaması yayınlayan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, "Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin 1449. Yıl dönümünde idrak edeceğimiz mübarek gecemiz hayırlı olsun" dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) lideri Baş yayınladığı mesajında şunları kaydetti: "Peygamber Efendimiz (s.a.v.) doğumundan Hakk'a (c.c.) yürümesine kadar müşahhas örnek olmuştur. İslam dini Allah'ın (c.c.) birliği, yani Tevhid akidesi üzerine bina edilmiştir. 

Bu dinin Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v.) de tevhidin simgesidir.

O dünya'ya teşrif etmeden önce Dünya'nın dört bir tarafında karışıklıklar hâkimdi. Böyle bir tabloda, Hz. Muhammed Efendimiz (s.a.v.) Rahmeten-lil Âlemin olarak teşrif ettiler.

Tevhidin simgesi Hz. Peygamber Efendimiz 23 yıllık mücadele dönemi, tevhidi hâkim kılmak ile geçmiştir.

Böyle bir Peygamberin ümmeti olmak bizlere nasip oldu. Her daim Allah O'nun yolundan ayırmasın.

Bu duygu ve düşünceler ile Mevlid Kandilinizin mübarek olmasını dilerim."
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--
logo

   E-posta: bilgi(@)ucuncugozgazetesi.com
Tüm hakları Üçüncü Göz Gazetesi adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.