HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 19 TEMMUZ 2024, CUMA

Her alanda öncü eğitim kurumu Orhangazi Çok Programı Anadolu Lisesi

09.05.2023 15:45
Her alanda öncü eğitim kurumu Orhangazi Çok Programı Anadolu Lisesi
Her alanda öncü eğitim kurumu Orhangazi Çok Programı Anadolu Lisesi
Orhangazi'nin köklü çınarı Orhangazi Çok Programlı Anadolu Lisesi okul faaliyetleri ile göz dolduruyor. Öğretmen ve öğrencilerin her alanda gerçekleştirdiği sosyal aktivitelerle başarı çıtasını başarılı eğitimci okul Müdürü Necmi Kartal'la artıran Orhangazi Çok Programlı Anadolu Lisesi, matematikten, kültür, sanata kadar faaliyetleri ile velilerinde büyük takdirini kazanmakta. Etkinliklerin yanı sıra okula davet edilen alanında uzman kişiler öğrencilerle kariyer günlerinde de bir araya gelerek tecrübe de kazanıyorlar. İşte son zamanlarda yapılan başarılı çalışmalardan bazıları:

MUHASEBE SINIFLARI YARIŞMASIOrhangazi ÇPAL muhasebe öğretmelerinin tertip ettiği muhasebe sınıfları bilgi yarışması heyecan ve coşku içinde yapıldı. Öğrencilerin kıyasıya tatlı rekabeti ile geçen müsabakaların devam edeceği öğrenildi.

ÖZGÜVEN PROJESİ SUNUMUDr. Özgür Bolat'ın ekibinden Kl. Psk. Büşra Nur AVCI tarafından Orhangazi ÇPAL 9. ve 10. sınıf öğrencilerine yönelik olarak "ÖZGÜVEN"konulu çevrimiçi sunum yapıldı. Öğrencilerin de soruları ile aktif oldukları etkileşimli sunum oldukça verimli geçti.

GELENEKSEL Pİ GÜNÜ ŞENLİKLERİ KUTLANDI

Geleneksel Pi Günleri Matematik Öğretmenleri Zümresi ve özellikle ilçenin başarılı Matematik Öğretmenlerinden Gülsüm Davulcu'nun yılardır sürdürdüğü Pİ Günü Şenliği bu yılda Yarışmalar ve Etkinliklerle Kutlandı.

Pi Günü Matematik Yarışması Birincileri:

9, Sınıflar : 9-A AL

10. sınıflar :10- A AL

11. AMP SINIFLAR :11-C AMP

11. AL SINIFLAR  : 11- BKOSGEB DESTEKLERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİKosgeb destekleri hakkında Orhangazi TSO Genel Sekreteri ve KOSGEB İlçe Temsilcisi Kubilay YILDIRIM tarafından 11/amp sınıfınca organize edilen seminerde girişimcilik adına bilgilendirmeler yapıldı.

DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZE YARDIMOrhangazi ÇPAL ülkece yaşadığımız büyük deprem felaketi sonrası üzerine düşeni yapan kurumlarımızdan oldu. okul Müdürü Necmi KIartal öncülüğünde gönüllü öğretmen ve öğrencilerimizin katkısıyla depremzedeler için yardım kolileri hazırlandı.

ORHANGAZİ EFSANLERİ İLK KEZ KONFERANSLA ANLATILDIOrhangazi Efsaneleri ilk kez bir araya getirilerek dinleyicilerle buluştu. Orhangazi üzerine araştırmaları ile tanınan Gazeteci-Yazar Muharrem Değirmen tarafından hazırlanan "Orhangazi Efsaneleri" konulu sunum ilk kez Orhangazi Çok Programlı Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

STK'LARLA HER ZAMAN İÇ İÇEOrhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Erol HATIRLI  ve beraberinde gelen kıymetli konuklar okulumuzu ziyaret ettiler. Orhangazi için birlikte eğitim adına yapılması gerek başlıklar değerlendirildi. Bakanlığımızın Mesleki Eğitim ile ilgili son çalışmalarının esas alan ziyaret kapsamında gerekenlerin yapılması kararlaştırıldı.

SGK YETKİLİLERİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTUSGK Müdürü MuzafferYURDAKUL  tarafından okulumuz Muhasebe ve Finansman alanı öğrencilerine , sigorta işlemleri, sigorta çeşitleri, sigortalı özlük hakları konularında konferans verildi.

ÖĞRETMENLERE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİOrhangazi İlçe Trafik Şube Müdürlüğü Tarafından Okulumuzda , Polis Memuru Olcay Esmer Ve Polis Memuru Aziz Ayaz Öğretmenlerimize Güvenli Trafik Eğitimi Verdiler.

MESLEK LİSESLERİ AİLELERLE BULUŞUYOR PROJESİMeslek liseleri ailelerle buluşuyor projesi kapsamında okulumuzda kurulan komisyon tarafından belirlenen ailelere gerekli ziyaretler yapılmıştır. bu kapsamda tespit edilen ailelerimize yönelik  ev ekonomisi hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılmış. Proje gereğince dayanışma örneği sergilenmiştir.

"GENÇ EDİPLER" BİLGİ YARIŞMASIOrhangazi ÇPAL'de uzun zamandır düzenlenen Edebiyat Bilgi Yarışması "GENÇ EDİPLER" bu sene de hız kesmeden devam etti. Her sınıfın üçer öğrenciyle temsil edildiği yarışmada sadece yarışmacılar değil tüm öğrencilerimiz bilgi yarışmasına etkin bir şekilde katıldı, sorulara doğru cevap verenler ödüllendirildi. Amacı Türk Edebiyatına ve Kültürüne dikkat çekmek olan Genç Edipler yarışması bir kez daha başarı ile icra edilmiş oldu. Yarışmaya yoğun emek harcayan Türk Dili ve Edebiyatı zümre öğretmenlerimize teşşkür ediyor, çalışmalarının ve başarılarının devamını diliyoruz. Haber-Muharrem DEĞİRMEN/3. GÖZ HRA

 
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--
logo

   E-posta: bilgi(@)ucuncugozgazetesi.com
Tüm hakları Üçüncü Göz Gazetesi adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.