HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2024, SALI

“AFİLİASYON BÜTÇEYE EKLENDİ”

28.12.2023 11:01
 “AFİLİASYON BÜTÇEYE EKLENDİ”
 “AFİLİASYON BÜTÇEYE EKLENDİ”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Tahsin Becan, geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı ziyaret ederek ikili bir görüşme gerçekleştirdi. Bakan Koca ile Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin afiliasyon sorununun çözümü için son derece olumlu geçen bir sohbet gerçekleştirdiklerini ifade eden Tahsin Becan, yapımı kadar devreye girmesi de yılan hikayesine dönenen Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bu yıl tam kapasite ile çalışması için gerekli olan prosedürlerde sona gelindiğini duyurdu.

 "TAKİPÇİSİ OLACAĞIMI İFADE ETMİŞTİM"

Görüşme sonucunda açıklama yapan CHP'li Becan, "Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca ile Afiliasyon sorununu ilk olarak geçtiğimiz temmuz ayında görüşmüştüm. Gerekli çalışmaların yapıldığı ve protokolün imzalanacağını ifade etmişti Sayın Bakan. Ben de millet iradesinin temsilcisi olarak Yalova için hayati öneme sahip bu konunun takipçisi olacağımı bildirmiştim. Geçen hafta da son durumla ilgili bilgi almak ve halkımızı bilgilendirmek için bir kez daha randevu talep ettim. Oldukça verimli geçen bir görüşme gerçekleştirdik" dedi.

 "BÜTÇE PROGRAMINA ALINDI"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kendisine Afiliasyon Protokolünde sona gelindiğini söylediğini aktaran CHP'li Becan, "Sayın Bakanımız, Yalovamızın uzun süredir sabırsızlıkla beklediği Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin tam kapasite ile çalışması için gerekli olan Afiliasyon Protokolünün ve protokolden doğan mali yükümlülüklerin Bakanlığın 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifine konulduğunu ve kısa sürede hayata geçirileceğini ifade etti" diye konuştu.

 "YALOVA İÇİN KİLOMETRE TAŞI"

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bütçesinin onaylandığını ve afiliasyon anlaşmasının imzalanması için sürecin başladığını beliren Becan, "Bu gelişmeyle birlikte, Yalova'da sağlık hizmetlerinin kalitesi artacak. Hastanemizin daha geniş kapsamlı bir şekilde faaliyet göstermesi mümkün olacak. Yalova'nın uzun süredir beklediği bu gelişme, ilimizin sağlık alanındaki ihtiyaçlarının karşılanması için önemli bir kilometre taşıdır. Hastanemizin afiliasyon sürecinde kaydedilen ilerleme, halkımızın daha kaliteli sağlık hizmetlerine erişebilmesi adına büyük bir adımdır" dedi.

YALOVA KAZANIR

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin afiliasyon sürecinin tamamlanmasıyla birlikte, hastanenin uzmanlık alanlarının genişletilmesi, teknolojik altyapısının güçlendirilmesi ve daha fazla hasta kapasitesine ulaşması bekleniyor. Bu durum, Yalova'nın sağlık sektöründeki rekabet gücünü artırarak, bölgede yaşayan vatandaşların sağlık hizmetlerine daha etkin bir şekilde erişimini sağlayacak. Haber-Muharrem Değirmen/3. Göz HRA

 
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--
logo

   E-posta: bilgi(@)ucuncugozgazetesi.com
Tüm hakları Üçüncü Göz Gazetesi adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.