HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2024, SALI

EŞREFOĞLU RUMİ VEFATININ 555.YILINDA İZNİK’TE ANILDI

13.05.2024 09:58
EŞREFOĞLU RUMİ VEFATININ 555.YILINDA İZNİK’TE ANILDI
EŞREFOĞLU RUMİ VEFATININ 555.YILINDA İZNİK’TE ANILDI
İznikli Gönül Adamı Eşrefoğlu Abdullah Rumi İznik'te ki kabri başında anıldı.

Program Eşrefzade Cami bahçesinde Sala okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programa İznik Belediye Başkan Vekili Zeliha Peşte, İlçe Müftüsü Nurettin Çelik, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kara ve  Eşrefoğlu Rumi'nin ondördüncü kuşaktan torunu Safiyüddin Erhan, Siyasi Parti temsilcileri,  belediye meclis üyeleri, ve belediye başkan yardımcıları, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda misafir katıldı.

İznik Belediye Başkan Vekili Zeliha Peşte gerçekleştirdiği konuşmasında "Öncelikle Belediye Başkanımız adına hepinize saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Medeniyetimizin kültür kökleri ile bağ kurduğumuz bu mekân ve program hepimizi ziyadesiyle memnun etmektedir. İnşallah ameli Salih olarak hepimizin defterlerine burada bulunmamız kaydolunur. Katılım ve teşrifleriniz için hepinize teşekkür ederim" dedi.

Eşrefoğlu Rumi'nin ondördüncü kuşaktan torunu Safiyüddin Erhan da konuşmasında Eşrefzade Abdullah Rumi'nin hayatından örnek ve kesitler anlattı.

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mustafa Kara da 555. yıl anısına beşer cümleden oluşan kesitleri katılımcılara aktardı.

İlçe Müftüsü Nurettin Çelik tarafından program sonunda dua ve niyazda bulunuldu. Program sonunda da İznik Belediyesi tarafından günün anlam ve önemine binaen hazırlanan köfteli çorba katılanlara ikram edildi. Haber-Muharrem DEĞİRMEN / 3. GÖZ HRA 
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--
logo

   E-posta: bilgi(@)ucuncugozgazetesi.com
Tüm hakları Üçüncü Göz Gazetesi adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.