HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2024, SALI

“Mezarlıktaki Müjde”

08.11.2023 10:07
 “Mezarlıktaki Müjde”
 “Mezarlıktaki Müjde”
Yazar ve televizyon programcısı Temirağa Demir'in yeni kitabı "Mezarlıktaki Müjde" çıktı.

Uzun yıllardır yazarlık mesleği ile uğraşan ödüllü yazarın beşinci kitabı raflardaki yerini aldı. Bu kez roman türünde verdiği eserle okurlarıyla buluşan Demir yeni kitabıyla bir kez daha edebiyat severlerin karşısına çıkıyor.

Yazar Temirağa Demir'in uzun süredir üzerinde çalıştığı yaşanmış olaylardan esinlenerek yazdığı romanda; fabrikaya gitmek için durakta servis bekleyen bir kadına, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenen alkollü bir sürücünün çarpmasıyla başlayan olaylar zinciri anlatılıyor. Tesadüfler, komşuluklar, kasabada yaşamanın güzellikleri ve zorlukları, korona salgınında yaşananlar, mücadelenin ve sevginin neleri aşabildiği romanın başlıca konuları. Bir çok roman kahramanın olduğu kitapta en güzel müjdenin mezarlıkta verilmesi  okuyucuda ayrı bir merak uyandırıyor. Yazar Temirağa Demir "Uzun yıllardır üzerinde çalıştığım kitabın okuyucu ile buluşması oldukça heyecan verici, bildiğiniz gibi "Her Kardan Adam Olmaz" ile başladığımız yolculuğun üzerinden uzun yıllar geçti. "Ayrılırken Haber Ver" kitabının ardından ise araya pandemi girdi. Edebiyat severlerin sıkılmadan kendi hayatından kesitler bularak okuyacağı bir kitap olduğunu düşünüyorum. Geride bıraktığımız zorlu pandemi sürecinde neler yaşadığımızı bir kez daha hatırlayacağız. Bunun yanı sıra birbirini seven ama sevgiden daha önemlisi , saygısını ve anlayışını hep en üst seviyede tutan iki kişinin nelerin  üstesinden gelebileceğini göreceğiz. Sorumsuz  alkollü bir sürücünün cinayet gibi yaşanan kaza sonrasında bir aileyi annesiz ve eşsiz bırakması ile başlayan hikaye, mezarlıkta verilen bir müjde ile son bulacak. Çok kıymetli okuyucuların bu kitabı da beğenerek okuyacağını ümit ediyorum. Cumhuriyetin 100. Yılında bu eserin çıkması ayrıca beni mutlu ederken tüm dünyada bir an evvel barışın gerçekleşmesini istiyoruz tüm savaşlara inat yaşasın edebiyat" Dedi. Yazar Temirağa Demir yine belirli zaman aralıklarında okullarda gençlerle buluşmaya devam edeceğini de eklerken  "Mezarlıktaki Müjde"  romanı hem raflarda hem  fuarlarda hem de internet satış sitelerinde  okuyucu ile kucaklaşmayı bekliyor. 

 
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--
logo

   E-posta: bilgi(@)ucuncugozgazetesi.com
Tüm hakları Üçüncü Göz Gazetesi adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.